Škola verejného zdravia, Chalupkova 24, 903 01, Senec, www.skolaverejnehozdravia.sk                         AUDIO
 
   
   Úvod
   Liečení pacienti
   Pani Eva III.
   Pán Pavol
   Pán Anton
   Pani Gea
   Pán Rado
   Pani Renáta
   Pani Viktória
   Pani Blažena
   Pani Iveta
   Pani Soňa II.
   Pán Jozef
   Pani Katarína
   Pani Soňa
   Pani Ľubica
   Pani Adriana
   Pani Oľga
   Pani Alena
   Pani Viera
   Pán Ľubomír
   Pani Eva II.
   Pani Mária IV.
   Pani Jitka
   Pani Zuzana a Erika
   Pani Božena
   Pán Giulio
   Pani Mária III.
   Pani Dana
   Pani Mária
   Pani Eva
   Pani Maruška
   Pán Vladimír
   Pán Roman
   Pani Ľuba
   Ďalšie príbehy
   Kontakt
posledná zmena
1.6.2013

2010

2013

Liečení pacienti

 

Pán Giulio

  

      Pán Giulio nám po detoxikačnom kurze napísal:

     "V roku 2008 som mal 54 rokov a 120 kg. Nemal som veľké zdravotné problémy, ale veľa príznakov, že budú ..... Vysoký tlak, chronická unava, nemohol som sa pohybovať pri fyzickej práci (napríklad v záhrade), nájsť vhodné oblečenie a zaviazať šnúrky na topánke. Samozrejme, mal som stres pri robote a myslel som, že mám zvýšené riziko na infarkt a na iné zdravotné problémy. Takže ako start up na schudnutie som potreboval nejakú pomoc. Rozhodol som sa pre detoxikačný pobyt u pani Fulovej, ktorý som našiel v novinách a potom na internete.

Vyzerá to ako v rozprávke, ale vtedy keď som si objednal pobyt, som síce čítal, že na pobyte bude zeleninová a ovocná šťava ale kvôli jazykovej bariére som to pochopil ako zeleninová a ovocná strava...! Obrovské prekvapenie bolo, keď som zistil, že nebudem jesť celý týždeň.
Prvý pobyt som absolvoval veľmi dobre a naučil som sa veľa zaujímavých vecí, ktoré mi dali motiváciu, aby som pokračoval. Za dva roky som bol už 5 krát a vždy som schudol aspoň 4 kg, pokračoval som poctivo aj doma a teraz mám 86 kg. Cítim sa oveľa lepšie, tlak mám prakticky normálny, som pohyblivý, výkonný a rozmýšľam, že budem pokračovať aspoň ďalších 6 mesiacov so surovou stravou.

Môj cieľ je mať 80 kíl, dnes to už vidím ako reálne. Dokážem to!"

 

      Po 3 rokoch po návrate z detoxikačného pobytu, na ktorých sa p.Giulio zúčastňuje pravidelne 2-krát ročne, nám opäť napísal. Z jeho mailu vyberáme:

     "Na zaklade výsledkov, čo sa mi potvrdilo za posledné dva roky, môžem teraz povedať, že som konečne stabilizoval svoju váhu okolo 80 kíl. To bol môj cieľ, ako som Vám napísal minule. Musím srdečne poďakovať p.doktorke, že svojimi vedomosťami reprezentuje určitý štandard pre môj životný štýl, liečenie a stravovanie.
Tiež som spokojný, že som už quasi definitívne zmenil svoju potravu na vegetariansku, skoro vegánsku, čo najviac surovú stravu a musím povedať, že čím viac držím takúto stravu tým sa cítim lepšie. Hovorím quasi, lebo ako pravý Talian na Vianoce a Veľkú Noc je veľmi ťažké dodržiavat určite pravidla :-)
Zmena pre mňa nebola príliš ťažká, robil som to postupne a bez bolesti a teraz keď cítim, či v škole alebo v nejakej jedálni nekvalitné mäso, robí sa mi zle na žalúdok.
Je pravda, že som musel radikálne upravovať svoju gastronomickú kultúru, ale je vidno na mne, že okrem estetickej stránky (schudol som 40 kíl) mám už obrovské výhody pri praci a pri športe: teraz môžem veselo lyžovať s deťmi aj cely deň. Pamätám si na túry pred 4 rokmi, vždy som bol posledný a teraz bývam často medzi najlepšími. Hráme futbal, tenis, ideme na bicykle cela rodina bez problémov, jednoducho dobre!!!
Pevne verím, že som našiel vhodnú cestu na dobrú kondíciu a pevné zdravie, takže ešte raz ďakujem pekne p.doktorke Fulovej."

      Niektoré fotografie z ostatného pobytu p.Giulia si môžete pozrieť na:


http://svz.szm.sk/svz28e.htm

a tiez z ďalšieho tohtoročného pobytu na:

http://svz.szm.sk/svz28k.htm


 

 

 

 

späť

Zmeny životného štýlu a stravovania odporúčame len pod dohľadom ošetrujúceho lekára. Tieto stránky sú určené len pre súkromnú potrebu. Každé iné použitie materiálov nachádzajúcich sa na týchto stránkach je bez súhlasu prevádzkovateľa zakázané.