Škola verejného zdravia, Chalupkova 24, 903 01, Senec, www.skolaverejnehozdravia.sk                         AUDIO
 
   
   Úvod
   Liečení pacienti
   Pani Eva III. 
   Pán Pavol
   Pán Anton
   Pani Gea
   Pán Rado
   Pani Renáta
   Pani Viktória
   Pani Blažena
   Pani Iveta
   Pani Soňa II.
   Pán Jozef
   Pani Katarína
   Pani Soňa
   Pani Ľubica
   Pani Adriana
   Pani Oľga
   Pani Alena
   Pani Viera
   Pán Ľubomír
   Pani Eva II.
   Pani Mária IV.
   Pani Jitka
   Pani Zuzana a Erika
   Pani Božena
   Pán Giulio
   Pani Mária III.
   Pani Dana
   Pani Mária
   Pani Eva
   Pani Maruška
   Pán Vladimír
   Pán Roman
   Pani Ľuba
   Ďalšie príbehy
   Kontakt
posledná zmena
1.9.2014

 

Liečení pacienti

 

Pani Viera

 

Pani Viera nám po detoxikačno-redukčnom pobyte povedala:

"Volám sa Viera. Asi pre 2 rokmi, keď som cestovala vlakom sa mi dostal do ruky časopis Zdravie, kde som sa náhodou dočítala o detoxikačných pobytoch ktoré zabezpečuje MUDr. Fulová. Ten článok ma tak zaujal, že som si to hneď našla na internete. Dlho mi netrvalo a prihlásila som sa na prvý voľný pobyt, ktorý som našla. Bola som prekvapená, že som musela čakať pol roka. Vôbec som netušila, čo sú to tie detoxikačné pobyty, ale vedela som, že potrebujem niečo spraviť sama so sebou. Ako bývala športovkyňa som nikdy nemala problémy s váhou, celý život som nevedela čo je to dieta. Až po 40-ke, keď sa ohlásili veľké zdravotné problémy, ktoré sa nahromadili naraz: štítna žľaza, kolená, operácie a keď som sa z toho všetkého dostala tak som zbadala, že mám 20 kg nadváhu a cítila som sa vo vlastnom tele akoby som to ani ja nebola. Musela som sa rozhodnúť čo ďalej. Ak by som nič nerobila, predpokladám, že by som bola už najmenej 100 kilová a asi by ma už čakal vozíček. Zbadala som sa keď som mala skoro 90 kg a rozhodla som sa, že tie kilá musia ísť dole.

Pred 2 rokmi som absolvovala môj prvý detoxikačný pobyt, ktorý sa uskutočnil v Nízkych Tatrách v hoteli Družba. Bola som prekvapená z krásneho prostredia, mnohých ľudí z ktorých mal každý nejaké skúsenosti s detoxikáciou. Ja som tam bola ako nováčik. Pri prvom meraní okrem vysokej váhy som bola prekvapená, že môj metabolický vek bol o 12 rokov vyšší ako skutočný. Bola som z toho zhrozená. Na detoxikačnom pobyte boli túry a ja som bola prekvapená, že nielen mladí ale aj starší ľudia ich zvládli bez problémov. Pripadala som si ako stará babka, ktorá sa ledva hýbe. Mala som nadváhu, boleli ma kĺby ale zaťala som zuby a išla ďalej, veď sa nedám zahanbiť. Celý pobyt prebiehal vo veľmi príjemnej atmosfére, bola som veľmi spokojná, po mnohých rokoch aj šťastná.
Keď pobyt končil a postavila som sa na váhu bola som prekvapená, mala som o 5 kg menej. To ma naštartovalo a keď som prišla domov, tak som si povedala, že všetky tie veci z prednášok, recepty skúsim a budem pokračovať. Vôbec mi to nerobilo problémy, nabehla som na 70% surovej stravy. Bol september a október, bolo dosť zeleniny a tak som vôbec nemala problém pokračovať a bola som prekvapená, že váha išla ďalej dole. To bola ďalšia motivácia. Keď som mala o 10 kg menej, každý si to všimol, každý ma chválil ako dobre vyzerám ale to nebolo najdôležitejšie. Dôležité bolo, že som sa začala veľmi dobre cítiť a vôbec som nepociťovala nejaký nedostatok, aj keď som vynechala viac mäsa, cestoviny a sladkosti som úplne vylúčila. Zvykla som si na túto stravu, ktorú som potom ďalej dodržiavala a pretože sa mi detoxikačné pobyty páčili, zúčastnila som sa aj ďalší rok vo Vysokých Tatrách, kde boli túry náročnejšie. Ja som bola spokojná, pretože som ich zvládla.

V dnešnej dobe už váhu neriešim, dostala som sa na váhu s ktorou som spokojná a detoxikačné pobyty ďalej využívam, pretože sa mi tu páči, sú tu veľmi dobrí ľudia a vždy tu stretnem spoločnosť, ktorá mi vyhovuje. Sú tu ľudia, ktorí chcú niečo so sebou spraviť. Nehovorím, že všetkým sa to podarí ako mne. Niektorí sa vracajú, ale je tu aj veľa nových ľudí, ktorí sa chcú zmeniť.

Na záver by som chcela povedať, že počas 2 rokov keď som sa prvý krát na pobyt dostala moja váha sa upravila a schudla som 16 kg, pri mojej výške 177 cm teraz vážim 72 kg. Túto váhu by som si chcela udržať s tým, že minimálne 2 krát do roka by som chcela absolvovať ďalšie detoxikačné pobyty. Myslím si, že je to štandard, ktorý by som mala absolvovať a prečistiť si organizmus, cítiť sa dobre a mať veľkú radosť zo života, tak ako ju mám posledné 2 roky ja."

     Niektoré fotografie z pobytu pani Viery si môžete pozrieť na:

http://svz.szm.sk/svz31gb.htm

a tiež z pobytu pred rokom na:

http://svz.szm.sk/svz28i.htm

a z pobytu pred 2 rokmi:

http://svz.szm.sk/svz27g.htm

späť

Zmeny životného štýlu a stravovania odporúčame len pod dohľadom ošetrujúceho lekára. Tieto stránky sú určené len pre súkromnú potrebu. Každé iné použitie materiálov nachádzajúcich sa na týchto stránkach je bez súhlasu prevádzkovateľa zakázané.