Škola verejného zdravia, Chalupkova 24, 903 01, Senec, www.skolaverejnehozdravia.sk                         AUDIO
 
   
   Úvod
   Liečení pacienti
   Pani Eva III.
   Pán Pavol
   Pán Anton
   Pani Gea
   Pán Rado
   Pani Renáta
   Pani Viktória
   Pani Blažena
   Pani Iveta
   Pani Soňa II.
   Pán Jozef
   Pani Katarína
   Pani Soňa
   Pani Ľubica
   Pani Adriana
   Pani Oľga
   Pani Alena
   Pani Viera
   Pán Ľubomír
   Pani Eva II.
   Pani Mária IV.
   Pani Jitka
   Pani Zuzana a Erika
   Pani Božena
   Pán Giulio
   Pani Mária III.
   Pani Dana
   Pani Mária
   Pani Eva
   Pani Maruška
   Pán Vladimír
   Pán Roman
   Pani Ľuba
   Ďalšie príbehy
   Kontakt
posledná zmena
1.6.2019

Liečení pacienti

 

Pani Renáta

Pani Renáta nám na kurze v Senci povedala:

"Volám sa Renáta, som prvýkrát na takomto detoxikačnom pobyte. Rozhodnutie zúčastniť sa som urobila, keď bola môjmu partnerovi diagnostikovaná rakovina.

Začali sme hľadať alternatívne cesty ako podporiť imunitný systém, keď bola môjmu partnerovi diagnostikovaná rakovina v poslednom štádiu, keď bola naordinovaná veľmi ťažká terapia, operácia, chemoterapia a rádioterapia v maximálnych dávkach. Veľkou pomocou bolo vysielanie dokumentu o dodržiavaní pôstu aj pri onkologických ochoreniach. Dokument sme videli práve keď môj partner začal s chemoterapiou, keď sme boli svedkami, že aj u športovca atletického typu, ktorý chodí na 6 tisícové hory, dostane chemoterapia do stavu, že nemôže ísť po pár schodoch, má problém nastúpiť do auta. Takýto bol jeho stav po prvej chemoterapii, zo silného chlapa odrazu bol slabý človek. Obávali sme sa ako budú prebiehať ďalšie chemoterapie, nasledovala druhá, znova boli ťažké účinky, zvracanie, nevoľnosť, opuchnuté nohy, ťažkosti s dýchaním, mravenčenie prstov. Museli sme sledovať srdce a hlavne obličky, pretože tie 3 jedy, ktoré dostával, veľmi zaťažovali tieto orgány. Po zhliadnutí spomínaného filmu sa môj partner pred treťou chemoterapiou rozhodol absolvovať pôst. Najprv bol jeden deň len na šťavách, bylinkových čajoch a zeleninovom vývare. Rozdiel medzi druhou a treťou chemoterapiou bol taký veľký, že nás to povzbudilo a pôst sme predĺžili na 2 dni pred ďalšou chemoterapiou. Postupne sme pôst predĺžili až na 2,5 dňa. Na viac sme nemali odvahu, pretože partner nebol hospitalizovaný v nemocnici. Podľa lekárov to bol zázrak, pretože všetci pacienti s takouto diagnózou boli v nemocnici kde mali urobené prívody do žalúdka, keďže ústnou dutinou už nebolo možné prijímať potravu. Po tejto skúsenosti sme presvedčení, že keď absolvoval poslednú chemoterapiu pred operáciu, že pôst mu veľmi pomohol. Bol liečený vo Viedni, kde lekári tvrdili, že takýto prípad s takouto dg ešte nemali, aby pacient tak dobre znášal chemo a rádioterapiu a tak rýchlo sa zotavil bez toho, aby bol hospitalizovaný bez prívodu do žalúdka. Dokonca štyria lekári z tejto nemocnice sa pýtali, čo okrem toho robil, keď tak výborne zvládol liečbu a dokázal sa tak rýchlo zotaviť. O rok všetky vyšetrenia potvrdili, že rakovinový nádor tam nie je a metastázy zmizli. Do roka už stál na vysnenej štvortisícovke v Alpách a bol šťastný. Pochopil, že sa dá zdraviu pomôcť aj inými spôsobmi, nielen štandardnou medicínou, ktorú nezavrhol, veď absolvoval všetko až na 2 posledné chemoterapie.

Táto skúsenosť s pôstom v tak ťažkej situácii, chorobe ako je rakovina, kde lekári museli pristúpiť k chemoterapii, rádioterapii a operácii nás priviedla k tomu, že sme sa zamýšľali ako zaviesť pôst aj do denného života. Odvtedy si robíme pravidelný pôst, kde minimálne 14 až 16 hodín človek neprijíma stravu, len čisté tekutiny. Rozhodli sme sa, že keď budeme robiť dlhší pôst, budeme ho robiť pod vedením skúsených odborníkov, ktorí majú s tým skúsenosti, majú lekárske vzdelanie a to nás vlastne doviedlo na tento pobyt. Tu som videla, že tie skúsenosti sú dlhodobé, človek je tu medicínsky vedený a sledovaný a to bol dôvod, prečo aj môj partner, ktorý nie je Slovák sa tiež rozhodol prísť, dokonca aj môj syn sa pridal, a aj kamarátka sa pridala. Sme tu už štvrtý deň, včera som mala nejakú krízu, cítila som sa slabšie, ale dnes sme sa zhodli, že energia pribúda. Pobyt prebieha podľa našich očakávaní, so skúsenosťami zo spomínaného filmu ako aj ďalších, ktoré sme si proaktívne vyhľadali, vedeli sme čo nás čaká a vlastne sa nám to tu potvrdzuje. Dnes máme dosť energie, doobeda sme boli na vychádzke, poobede plánujeme ísť na bicykle, zajtra ideme plávať. Zatiaľ nemáme žiadne problémy a som presvedčená, že zvládneme celý týždeň bez stravy a že sa sem určite vrátime."

 

Niektoré fotografie z kurzu pani Renáty si môžete pozrieť na:

http://skolaverejnehozdravia/svz36b.htm

späť

Zmeny životného štýlu a stravovania odporúčame len pod dohľadom ošetrujúceho lekára. Tieto stránky sú určené len pre súkromnú potrebu. Každé iné použitie materiálov nachádzajúcich sa na týchto stránkach je bez súhlasu prevádzkovateľa zakázané.