Škola verejného zdravia, Chalupkova 24, 903 01, Senec, www.skolaverejnehozdravia.sk                         AUDIO
 
   
   Úvod
   Liečení pacienti
   Pani Eva III.
   Pán Pavol
   Pán Anton
   Pani Gea
   Pán Rado
   Pani Renáta
   Pani Viktória
   Pani Blažena
   Pani Iveta
   Pani Soňa II.
   Pán Jozef
   Pani Katarína
   Pani Soňa
   Pani Ľubica
   Pani Adriana
   Pani Oľga
   Pani Alena
   Pani Viera
   Pán Ľubomír
   Pani Eva II.
   Pani Mária IV.
   Pani Jitka
   Pani Zuzana a Erika
   Pani Božena
   Pán Giulio
   Pani Mária III.
   Pani Dana
   Pani Mária
   Pani Eva
   Pani Maruška
   Pán Vladimír
   Pán Roman
   Pani Ľuba
   Ďalšie príbehy
   Kontakt
posledná zmena
1.8.2013

Liečení pacienti

 

Pani Eva II.

 

Pani Eva nám po detoxikačnom pobyte povedala:

 

    "V 15-ich rokoch som ochorela na psoriázu, ktorá sa mi vekom stále zhoršovala. Okrem psoriázy pribudli
aj bolesti kĺbov. Riešila som to tak, že som začala chodiť do kúpeľov, do Smrdák. Kým som bola v kúpeľoch, tak sa mi to zlepšilo, ale keď som sa vrátila domov, psoriáza sa zase obnovila. V kúpeľoch sa koža síce vyčistila, ale moje kĺby boleli stokrát viac ako predtým. Ortopéd mi povedal, že je to reakcia na teplú vodu. Po pol roku vyšetrení u reaumatológa mi pani doktorka stanovila diagnózu Sjögrenov syndróm, čo je zápal spojivového tkaniva. Keď sa mi kĺb zapálil, mala som ukrutné bolesti, zvýšenú teplotu, bola som unavená.

Keď som sa v Zdraví dočítala, že pani doktorka Fulová robí detoxikačné pobyty, tak som neváhala a vlani som sa prihlásila. Bola som v Tatrách v Demänovskej doline, bolo tam krásne, týždeň sme boli na šťavách a čajoch. Po návrate domov som pokračovala v strave ako mi odporučila MUDr.Fulová - orechy, semiačka, veľa zeleniny a ovocia. Máme vlastnú záhradu, takže nami dopestované produkty, čerstvé, priamo odtrhnuté som konzumovala až do jesene. V decembri som zrazu zistila, že moje začervenané ruky sa vyliečili, môžem ich ukázať, dôkazom sú čisté ruky, bez psoriázy. Bola som šťastná. Keď som išla k mojej reumatologičke, ktorá mi ešte vo februári predpísala lieky, pani doktorka mi hovorí: „Fajn, ako Vám tie lieky pomohli“. Ja som jej povedala: „Pani doktorka, ale ja som tie lieky vôbec neužívala“. Ona sa prekvapila a tak som jej povedala, že som bola na detoxe a že som prešla na surovú stravu.

   Psoriáza ustúpila na 75%, ruky mám čisté, ešte zostáva vo vlasoch. Všetko chce svoj čas, musím byť trpezlivá, verím, že aj to bude časom dobré. Pomohlo mi to aj na bolesti kĺbov, nehovorím, že už nemám žiadne bolesti, ale tie veľké bolesti už nemám. Ak si myslíte, že na tej strave nemám energiu, nie je to pravda. Treba to vyskúšať, je to úžasné.

Keďže som videla aké dobré výsledky som dosiahla vďaka zmene stravy, o rok som sa zase prihlásila aj so svojou priateľkou na detoxikačný pobyt do Harmónie. Veľmi som sa tešila na týždeň v kruhu dobrých ľudí. Moja priateľka však ochorela a tak som presvedčila môjho manžela, aby nastúpil so mnou. Som veľmi rada, že prišiel a všetko si to vyskúšal. Celý týždeň bol na šťavách a čajoch, vypočul si prednášky a myslím, že je veľmi spokojný. Dosiahol veľmi dobré výsledky, úbytok váhy, pribudli mu svaly, ubudli tuky. Aj moje výsledky sa po týždni veľmi zlepšili. Hoci mám 58 rokov, môj metabolický vek sa zlepšil na 45 rokov. Som šťastná, že som mohla absolvovať tento pobyt s manželom. Boli sme v krásnom prostredí, mali sme pekné počasie, túry sa vydarili, spoločnosť bola veľmi dobrá. Trošku som sa obávala, či to manžel vydrží, ale on sa ani raz nesťažoval, dokonca žartoval.

   Chcela by som sa poďakovať pani doktorke, že sa o nás stará a pomáha nám. Ak pôjdete na tento detox, treba mať pevnú vôľu a vydržať."

     Niektoré fotografie z detoxikačného pobytu pani Evy si môžete pozrieť na:

http://svz.szm.sk/svz28f.htm

späť

Zmeny životného štýlu a stravovania odporúčame len pod dohľadom ošetrujúceho lekára. Tieto stránky sú určené len pre súkromnú potrebu. Každé iné použitie materiálov nachádzajúcich sa na týchto stránkach je bez súhlasu prevádzkovateľa zakázané.