Škola verejného zdravia, Chalupkova 24, 903 01, Senec, www.skolaverejnehozdravia.sk                         AUDIO
 
   
   Úvod
   Liečení pacienti
   Pani Eva III.  
   Pán Pavol
   Pán Anton
   Pani Gea
   Pán Rado
   Pani Renáta
   Pani Viktória
   Pani Blažena
   Pani Iveta
   Pani Soňa II.
   Pán Jozef
   Pani Katarína
   Pani Soňa
   Pani Ľubica
   Pani Adriana
   Pani Oľga
   Pani Alena
   Pani Viera
   Pán Ľubomír
   Pani Eva II.
   Pani Mária IV.
   Pani Jitka
   Pani Zuzana a Erika
   Pani Božena
   Pán Giulio
   Pani Mária III.
   Pani Dana
   Pani Mária
   Pani Eva
   Pani Maruška
   Pán Vladimír
   Pán Roman
   Pani Ľuba
   Ďalšie príbehy
   Kontakt
posledná zmena
15.2.2013

Liečení pacienti

 

Pani Mária IV.

  

      Pani Mária nám po detoxikačnom pobyte povedala:

 

    "S pani MUDr.Fulovou som začala spolupracovať dávnejšie, asi pred 15. rokmi, keď sme ešte spolu s manželom prešli na surovú stravu. Potom sa mi v živote prihodilo nešťastie a ja som zo zdravého stravovania prešla na bežné stravovanie, ktoré bolo plné mäsa, mne to strašne vyhovovalo, chutilo mi to až som zbadala, že ručička na váhe ukázala o 22 kg viac. Zo zdravej telocvikárky a bývalej čs. reprezentantky v cyklistike som sa za 6 rokov ocitla v ťažkej situácii, ktorú som nevedela prijať. Myslela som, že so stratou manžela to všetko skončí, ale ono to iba začalo. Nikdy v živote som nevedela čo je to bolesť alebo nejaká fyzická ujma na zdraví. Roztrhol sa mi predný krížny väz, v máji ma odoperovali, všetko bolo v poriadku, ale keď mi dali dole ortézu pocítila som veľký tlak na pľúca a v nemocnici mi diagnostikovali embóliu. Na 3 dni som upadla do kómy, neskôr som prestala cítiť pravú nohu. V nemocnici v nových Zámkoch zistili, že mi praskla cieva, vytvoril sa veľký hematón, ten zatlačil na nerv v chrbtici a mne ochrnula celá pravá strana. Dostala som sa na vozík.
Vôľou som sa dostala k pohybu cez cvičenie a úžasné útrapy, cez francúzske palice, na palice ktoré sa používajú na Nordic walking, kde som maskovala svoje nemobilné a drevené nohy. Keď som sa dostala z vozíka, povedala som si že v žiali a smútku nemôžem žiť a v r. 2010 som sa vydala na púť do Santiago de Compostela. Nabalila som si 15 kg batoh, sadla do lietadla a zvolila si tú najťažšiu cestu - francúzsku, cez Pyreneje s palicami, s bandážou a so všetkými zdravotnými pomôckami som túto púť zdolala za 25 dní. Po poďakovaní sv.Jakubovi som sa vydala ešte na cestu do Firestone, ktorá bola ešte 101 km, takže do 3.septembra som absolvovala celých 911 km. Tam som získala silu a vnútorný pokoj, na tých kilometroch som nechala žiaľ, smútok a získala odhodlanie bojovať a neprestať.

     V r.2012 som prišla na detoxikačný pobyt. Keď som sem prišla, chcela som nie schudnúť ale detoxikovať môj organizmus. Mala som veľké problémy, bolesti v kĺboch. Zvolila som 2-týždňový detoxikačný kurz a zistila som, že moje nohy sú ľahšie. Po týždni, v nedeľu som sa pristihla, že som začala bežať do kopca čo predtým absolútne nepripadalo do úvahy, 2.týždeň som už mala nohy ľahké ako srnka. Hovorím svojej kolegyni: Dani, počúvaj, však mňa nebolia vôbec kĺby, veď mám artrotický priehlavok v pravej nohe a neviem čo je to bolesť.
Keď som sem prišla a vstávala z postele, hovorím, ja som lezenka, prevalila som sa na pravý bok, chytila o nočný stolík, po nočnom stolíku som prešla hore na stenu a tak som začala vstávať. V pondelok mi Danka hovorí: Ty počúvaj, však Ty vôbec nelezieš po stene.

    Takže, ja som s týmto pobytom veľmi spokojná a odchádzam v dobrej viere, že nepoľavím a tá motivácia mi zostane, aby som si splnila ďalšie ciele. Detoxikáciou nekončím, iba začínam."

 

     Niektoré fotografie z detoxikačného pobytu pani Márie si môžete pozrieť na:

http://svz.szm.sk/svz27j.htm .

späť

Zmeny životného štýlu a stravovania odporúčame len pod dohľadom ošetrujúceho lekára. Tieto stránky sú určené len pre súkromnú potrebu. Každé iné použitie materiálov nachádzajúcich sa na týchto stránkach je bez súhlasu prevádzkovateľa zakázané.