Škola verejného zdravia, Chalupkova 24, 903 01, Senec, www.skolaverejnehozdravia.sk                         AUDIO
 
   
   Úvod
   Liečení pacienti
   Pani Eva III.
   Pán Pavol
   Pán Anton
   Pani Gea
   Pán Rado
   Pani Renáta
   Pani Viktória
   Pani Blažena
   Pani Iveta
   Pani Soňa II.
   Pán Jozef
   Pani Katarína
   Pani Soňa
   Pani Ľubica
   Pani Adriana
   Pani Oľga
   Pani Alena
   Pani Viera
   Pán Ľubomír
   Pani Eva II.
   Pani Mária IV.
   Pani Jitka
   Pani Zuzana a Erika
   Pani Božena
   Pán Giulio
   Pani Mária III.
   Pani Dana
   Pani Mária
   Pani Eva
   Pani Maruška
   Pán Vladimír
   Pán Roman
   Pani Ľuba
   Ďalšie príbehy
   Kontakt
posledná zmena
1.2.2010

Liečení pacienti

 

Pani Dana

  

     Pani Dana nám na konci 2-týždňového detoxikačného kurzu povedala :

    "Dobrý deň, pozdravujem všetkých účastníkov detoxikačných kurzov a hlavne tých, ktorí prišli s určitými obavami, s veľkými otáznikmi, ako to na tom pobyte bude.
Pred 14 dňami som bola presne na vašom mieste, prišla som plná nádeje ale zároveň i s veľkými otázkami: Pomôže mi to? Dostanem sa zo stavu do ktorého som sa svojim hektickým životom dostala? Dnes môžem povedať, že v súčasnom živote ma nemohlo nič lepšie stretnúť, nič lepšie ako zúčastniť sa na tomto detoxikačnom pobyte, ktorý poriada pani doktorka Fulová. Je pravdou, že už 14 dní som na vode, šťave a čajoch ale som pri plnom vedomí a dokonca mám viacej energie, viacej sily, pociťujem väčšie šťastie. Pre mňa je to skutočne malý zázrak, ktorý som si odskúšala.
      Každý príbeh má nejaký začiatok. Prečo som sa sem vlastne dostala? Prečo som si zvolila túto cestu?
Na začiatku bola moja veľká láska k práci. Svoju prácu som začala milovať tak, že som chcela zrušiť soboty a nedele, aby som mohla chodiť do práce. Dokázala som 14-16 hodín v kuse robiť a niekedy aj v noci, ak to bolo treba a ráno začať nanovo. Moja práca ma priviedla k tomu, že som neuznávala relax, 2 hodiny si niekde ľahnúť, pane Bože veď čo za ten čas môžem urobiť. A tak po mnohých rokoch takejto tvrdej práce, samozrejme sprevádzanej stresom, mi diagnostikovali vysoký krvný tlak, ale vôbec som sa nezamýšľala nad tým, čoho je to príčina. Jednoducho, predpísali mi trojo liekov, tie mi stiahli krvný tlak a ja som išla naplno ďalej. Len po ďalších rokoch, keď som išla na preventívnu prehliadku, lekár ma postavil na váhu a v tom okamihu som sa hanbila ako pes, pretože lekár bol pekný, štíhly chlap. Zistila som, že som obézna. K tomu mi dal moje výsledky testov a všetky hodnoty hovorili, že som nachytala vari všetky civilizačné choroby. Takže popri zvýšenom krvnom tlaku to bol zvýšený cholesterol, tuky v krvi, nábeh na cukrovku a pre ženu tá nechvalná obezita. Trpela som veľkým zápalovým ochorením kĺbov, napríklad pred 14 dňami by som tento pohyb neurobila. Je to úžasné.
      Ako som už skonštatovala, dnes sa cítim plná energie, že by som mohla skaly lámať. Dokonca sa mi upravil krvný tlak, takže dnes sa môžem pochváliť že mám 120/82, tep sa mi pohybuje od 76 do 82, úžasné, ako mladica. Verím, že aj rodina to ocení, muž ma pochváli, pretože nielen, že som si dala zdravie do poriadku, ja som si dala do poriadku aj svoju kondíciu. Keby ste ma videli na začiatku, tak poviete, že určite to nie som ja. Pred 14 dňami som bola dýchavičná, len keď som vyšla na 2.poschodie, kde som mala svoju izbu. Dnes prebehnem horou 10-12 km bez toho aby som musela nejako veľmi oddychovať. A keď si spomeniem, až sa chvíľami hanbím, zo začiatku som sa veruže vozila aj autobusom. Keď ostatní išli peši, ja, zadýchaná som sadla do autobusu a nechala sa odviezť. Dnes je to inak, po 12 dňoch som si dovolila ísť na čelo peletónu a uháňať čo sily dali. Je to úžasné. Celý pobyt ma naplnil tým, čo som očakávala. Chcela som vyzdravenie, chcela som skludnenie, chcela som pochopiť čo to relax je, čo to pre človeka znamená. A tento pobyt mi to všetko dal. Boli nádherné masáže, plaváreň, cvičenia a úžasné prednášky pani dr.Fulovej. Jej podanie toho, čo sa nám vlastne v tele deje, ako tie chemické procesy prebiehajú tak, aby sme to všetci pochopili, to je veľké majstrovstvo. Ja jej za to ďakujem a dúfam, že to oceníte i vy.
        Teraz už musím ísť, pretože moja rodina ma čaká, dúfam, že dostanem očakávanú pochvalu.

        Všetkým prajem krásny pobyt a krásne uzdravenie."


späť

Zmeny životného štýlu a stravovania odporúčame len pod dohľadom ošetrujúceho lekára. Tieto stránky sú určené len pre súkromnú potrebu. Každé iné použitie materiálov nachádzajúcich sa na týchto stránkach je bez súhlasu prevádzkovateľa zakázané.