Škola verejného zdravia, Chalupkova 24, 903 01, Senec, www.skolaverejnehozdravia.sk                         AUDIO
 
   
   Úvod
   Kurzy 2017
   Prihlášky na kurzy
   Foto - Kurzy 2013
   Foto - Kurzy 2014
   Foto - Kurzy 2015
   Foto - Kurzy 2016
   Foto - Kurzy 2017
   Kontakt

 oznam
posledná zmena
20.2.2017

Wellness

 

 

LETNÝ KURZ 2017

Grand Hotel Bellevue****

    Ak ste si už stihli prelistovať posledný zborník, našli ste tam aj výpovede niektorých účastníkov detoxikačných pobytov. Ich zdravotný stav sa výrazne zmenil – bolo to neraz veľké prekvapenie nielen pre samotných účastníkov, ale aj pre ich lekárov (veď niektorí účastníci prišli aj napriek nesúhlasu alebo zákazu svojho lekára). Zbavili sa veľkého množstva zbytočných kilogramov, tabletiek, inzulínu, ale aj bolestí, trápenia, neistoty, bezmocnosti a ich život má dnes oveľa vyššiu kvalitu ako pred niekoľkými mesiacmi. Ako je možné, že pacienti s dlhodobými ochoreniami (vysoký tlak – liečený 25 rokov ustúpil, ustúpila cukrovka liečená 14 rokov, zmizol zastaralý ekzém, ubudlo 30 kg nadváhy) si dokázali opäť vybudovať zdravie alebo si aspoň výrazne zlepšili svoj zdravotný stav?
    Počas detoxikácie účastníci zbavili svoje telo odpadových látok, obnovil sa bunečný metabolizmus, zlepšili sa funkcie orgánov a naplno sa rozbehol ozdravný proces. Zmena prebieha na úrovni telesnej i duševnej, pôst mierni hnev, prebúdza súcit, dodáva myšlienkam jasnosť, robí telo pružným, lieči bolesti, blahodarne pôsobí na zmyslové orgány (oči, uši).
    Väčšina ľudí nemá informácie o liečebných účinkoch pôstu. Pritom je to veľmi účinná metóda, ktorá si dokáže poradiť s mnohými chronickými chorobami. Samozrejme, aj preventívne účinky sú rovnako efektívne. Liečenie pôstom sa používalo už od čias Hippokrata (460 rokov pred n.l) a používa sa nepretržite do dnešnej doby, žiaľ iba v niektorých lokalitách. U nás sa ešte len začínajú využívať nespočetné účinky tejto jednoduchej a finančne nenáročnej liečebnej metódy.

 

Kliknutím na dátum si otvorite záväznú prihlášku. Ak sa prihlásite na termín, ktorý je prečiarknutý, budeme vás evidovať ako náhradníka.


  
  Spôsob a dĺžku hladovania treba prispôsobiť zdravotnému stavu pacienta. Pri chronických a dlhotrvajúcich ochoreniach jednorazový pôst nestačí, aj keď nám pomôže k zreteľnému zlepšeniu zdravia. Tu je potrebné opakované využitie pôstu, 3–4 týždne máme racionálnu stravu, potom jeden týždeň pôstu. Toto opakujeme niekoľkokrát, najlepšie dovtedy, kým choroba úplne neustúpi.
    Preventívne postenie si rozdelíme na 3–4 týždenné pôsty v priebehu celého roka, vhodné je dodržiavať každý týždeň jeden odľahčovací alebo pôstny deň, prípadne raz za mesiac 2–3 pôstne dni (pôstny víkend).
    Po ukončení pôstu nastupuje obdobie prechodu na bežnú stravu. Tento prechod je veľmi dôležitý – môže výsledok pôstu posilniť alebo oslabiť. Správne má prechod trvať toľko dní, koľko sme sa postili, musí byť jemný – ako prvé jedlo po pôste je vhodné nastrúhané alebo rozmixované surové ovocie (nie banány). V ďalších dňoch potom pomaly zvyšujeme dávky a pridávame postupne ďalšie jedlo.
    V zahraničí sú známe početné sanatória kde základnou terapiou je liečebné hladovanie. Rovnako dôležité sú aj preventívne pobyty. Na Slovenku zatiaľ takéto zariadenie nemáme. Je to veľká škoda, mohli by sme zmierniť utrpenie tisícov chorých a ešte aj ušetriť veľkú finančnú čiastku pre núdznych. V Nemecku, vo Švajčiarsku a najmä v Škandinávii sú špeciálne zariadenia kde základnou liečebnou metódou je detoxikácia. Pri vysokom výskyte srdcovo–cievnych ochorení na Slovensku by masovejšie využívanie tejto jednoduchej metódy mohlo byť veľmi užitočné. Posúva sa vek odchodu do dôchodku. Byť zdravý aj po šesťdesiatke sa stáva nevyhnutnosťou, veď chronické ochorenia v produktívnom veku prinášajú okrem utrpenia aj výraznú zmenu sociálneho postavenia nielen samotného pacienta ale aj celej jeho rodiny.

     Kurz sa uskutoční v Grand Hoteli Bellevue**** v Hornom Smokovci. Tento hotel s wellness centrom (20 m plavecký bazén, vírivky, sauny) nachádzajúci sa v jedinečnom prostredí Vysokých Tatier poskytuje výborné možností pre detoxikáciu. Komplex sa nachádza v nadmorkej výške 1010 m na úpätí Slavkovského šítu na Peknej Vyhliadke. Horské prostredie Vysokých Tatier ponúka vhodné podmienky na prechádzky a túry.
    Ubytovanie je v 2-posteľových izbách s možnosťou prístelky (kúpeľňa s WC, telefón, tv prijímač, internet, trezor, minibar). K dispozícii je wellness, telocvična, fittness, parkovanie, rôzne športové aktivity a masáže.
Informácie aj na: http://www.hotelbellevue.sk.

     Počas kurzu účastníci absolvujú očistný šťavový pôst s detoxikáciou tela. Primeraná pohybová aktivita a duševná pohoda sú prirodzenou súčasťou detoxikácie. Tento pobyt je vhodný ako prevencia civilizačných chorôb a tiež pre pacientov s chorobami srdca a ciev – vysoký tlak, ischemická choroba srdca, stav po infarkte, pri astme, alergii, osteoporóze, chorobách kostí a kĺbov, nadváhe, tučnote, zápche, oslabenej imunite, pri akné, metabolických poruchách tukov (vysoký cholesterol a tuky v krvi) a pri ďalších zdravotných problémoch.
    Obmedzenia: zákaz fajčiť, neodporúčajú sa domáce zvieratá.
    
Kurz nie je vhodný po akútnom srdcovom infarkte, mozgovej príhode, embólii, trombóze, pre diabetes I.typu, pri užívaní inzulínu a liekov na riedenie krvi. Pri týchto ochoreniach je potrebná zmena životosprávy - prechod na prevažne surovú stravu.

    V cene kurzu je ubytovanie, surová ovocná šťava, očistné čaje, koktaily, vývar, šaláty, cvičenie, turistika, telesná analýza (meranie váhy, vody, krvného tlaku, telesného tuku, BMI,...) na začiatku a na konci pobytu, wellness, telocvična, parkovanie, odborné prednášky, literatúra a odborný lekársky dohľad. Detoxikačný pobyt vedie MUDr.Mária Fulová. Niektoré z príbehov účastníkov kurzov si môžete pozrieť tu.

    Týždňový kurz sa začína vo štvrtok napoludnie, odchod je v stredu dopoludnia.
Cena týždňového kurzu je 350 €, pri samostatnom ubytovaní je príplatok 20 €/noc.

    Doprava: autom, autobusom alebo vlakom z Popradu (13 km) do Horného Smokovca.
Súradnice GPS: N 49° 08,4' E 20° 13,76'

    Ďalšie informácie (termín nástupu, príprava na pobyt, platba) zašleme prihláseným účastníkom najneskôr mesiac pred nástupom.

  Informácie: tel. číslo: 02 4592 4319 (pondelok, streda 20:00-21:00 hod. okrem sviatkov a termínov kurztov).  
   Počas kurzov môžete zavolať na tel.číslo: 0917 213 627   (v pondelok a stredu 20:30-21:30 hod.).    

   Prihlásiť sa môžete na záväznej prihláške.

Škola verejného zdravia
Chalupkova 24
903 01  Senec

 

späť

Zmeny životného štýlu a stravovania odporúčame len pod dohľadom ošetrujúceho lekára. Tieto stránky sú určené len pre súkromnú potrebu. Každé iné použitie materiálov nachádzajúcich sa na týchto stránkach je bez súhlasu prevádzkovateľa zakázané.